Blog

Jak powinna wyglądać terapia traumy u dzieci?
Traumatyczne wydarzenia nie są chwilowym zatrzęsieniem emocjonalnym. Ich wpływ może ciągnąć się latami, a co gorsza zaburzać prawidłowy rozwój emocjonalno-psychiczny dziecka. Terapia traumy jest skutecznym sposobem walki z zagrożeniem, ale powinna zostać odpowiednio dostosowana do dziecka i jego potrzeb. Jak wygląda terapia traumy i co dziecko może traktować jako traumatyczne wydarzenie?

Jak się pogodzić z rozstaniem?
Zdarza się, że mimo wspólnych cech, pasji, planów oraz starań, związek dwojga ludzi rozpada się. Powodem może być słabnące uczucie, napotkane trudności i problemy lub nieoczekiwane zrządzenia losu. Życie diametralnie wywraca się do góry nogami, ale najbardziej odczuwa to przysłowiowe serce. Jak się pogodzić z rozstaniem i iść dalej? Czego nie robić, by nie rozdrapywać ran? Jak patrzeć w przyszłość z optymizmem i nie zamykać się na nową miłość?

Kim są dorosłe dzieci alkoholików (DDA)?
Alkoholizm to wyniszczające uzależnienie, które nie wpływa wyłącznie na samego alkoholika. Innymi ofiarami są bliscy i rodzina uzależnionego, a w szczególności dzieci, których dorastanie znacząco odbiega od „normy”, co może rzutować na ich późniejsze życie. Kim są dorosłe dzieci alkoholików i z czym muszą się mierzyć?

Co daje joga i dlaczego ma dobry wpływ zarówno na ciało, jak i duszę?
Czasami może nam się wydawać, że ćwiczenia z jogi nie są dla nas. Kojarzą się głównie z medytacją lub modowym nurtem, któremu podlegają celebryci i gwiazdy. Tymczasem może okazać się, że joga jest idealna dla Ciebie pod wieloma względami. Co daje joga i czy każdy może ją praktykować?

Sprawdź nowość: karty sensoryczne!
Terapia Integracji Sensorycznej jest kluczowa przy zaburzeniach SI. Najważniejsze jest rozpoznanie zaburzeń i rozpoczęcie leczenia z pomocą terapeuty. Ważne podczas terapii są również ćwiczenia w domu, które powinny być angażujące i atrakcyjne dla dziecka. Z pomocą przychodzą karty sensoryczne, które zawierają w sobie 31 różnych ćwiczeń i zabaw mających na celu rozwój sensoryczny dziecka.

Negatywne emocje – jak sobie z nimi radzić?
Negatywne emocje potrafią zdominować życie człowieka, prowadząc do depresji i zaburzeń lękowych. Dzieje się tak, gdy nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić, a co za tym idzie – tłumimy je, zamiast uznać za sprzymierzeńców na drodze do szczęścia. Jak wykorzystać złość, smutek i strach, aby zrozumieć swoje potrzeby? Czy praktyka uważności i czynna obserwacja mogą okazać się pomocne?

Jak wprowadzić nawyki do codziennego życia?
W zdrowym ciele zdrowy duch – zapewne wiele razy spotkaliśmy się już z tym twierdzeniem. Nie bez powodu jest ono tak popularne. Zawiera w sobie istotny przekaz, który powinien prowadzić nas przez życie. Jednak co robić, by cieszyć się doskonałą formą przez wiele lat? Jak wprowadzić zdrowe nawyki do zabieganej codzienności?

Jak rozmawiać z partnerem o problemach w związku?
Nawet idealnie dobrane pary prędzej czy później napotykają problemy, kryzysy i kłopoty. Wpływają na to nasze emocje, sytuacje życiowe i czynniki zewnętrzne. Niestety, trudnych momentów nie da się uniknąć, dlatego warto wiedzieć, jak szybko się ich pozbyć. Kluczowy jest dialog i rozmowa. Zatem, jak rozmawiać z partnerem o problemach w związku, aby w naszej codzienności znów zaświeciło słońce?

Jak rozbudzić swoją seksualność i zadbać o życie erotyczne?
Seks przez wiele lat był tematem tabu i wciąż mówi się o nim niepewnie. Niezależnie od tego stanowi niezwykle ważny element relacji, nie można go więc pomijać, mówiąc o self-care. Jak rozumieć swoją seksualność, gdy od zawsze spychało się ją na bok, zamykając w czterech ścianach sypialni? Od czego rozpocząć dbanie o swoje życie erotyczne? Co pomaga się otworzyć na nowe doznania?

Uzależnienie od słodyczy – skąd się bierze i jak się go pozbyć?
Problematyka związana z nadmiernym spożyciem cukru jest bardzo często poruszanym tematem, a uzależnienie od cukru jest jednym z najtrudniejszych uzależnień, z którym musimy się uporać.
Dlaczego? Zobrazujemy to na przykładzie uzależnienia od alkoholu. Jeśli ktoś rzeczywiście miał takowy problem i oznajmia wszystkim, aby nie „kusili go do złego” – z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że nikt tego nie będzie robił. Co w sytuacji osoby, która postanawia przejść „na dietę”? Zawsze znajduje się okazja, aby namawiać do poczęstowania się słodkościami czy nałożenia kolejnego kawałka ciasta…

Trzy sprawdzone metody działania, które pozwolą trwale zmienić nawyki żywieniowe
Często słyszy się, jak różne autorytety ze świata zdrowia zachęcają do zmiany nawyków na lepsze. Bardzo dobrze, że do tego zachęcają. Pytanie jednak brzmi, jak to zrobić? W dzisiejszym artykule przedstawimy trzy sprawdzone metody działania, które pozwolą trwale i skutecznie zmienić nawyki żywieniowe.

Zmiana nawyków żywieniowych – zrób to skutecznie
W dzisiejszym artykule rozwiniemy temat zmiany nawyków żywieniowych, a właściwie odpowiemy na pytanie, jak zrobić to mądrze i skutecznie. Okazuje się bowiem, że jeśli chcemy trwale zmienić nasze dotychczasowe, niesłużące zdrowiu, zachowanie, np. zacząć jeść więcej warzyw, sama dieta może nie być wystarczająca w osiągnięciu założonego celu. Potrzeba czegoś jeszcze – nawyku.