BEZPŁATNY WEBINAR

Praktyka wdzięczności dla dziecka i rodzica – jak dzięki prostym ćwiczeniom budować szczęśliwe życie?

Gościni webinaru:
Aurelia Szokal-Egierd – certyfikowana nauczycielka uważności dla dzieci i dorosłych

17 lipca, godz. 19.30

Coraz częściej zdarza nam się obserwować u naszych dzieci przykrą każdemu rodzicowi tendencję do niedoceniania siebie i swoich osiągnięć, obecności i wsparcia innych ale też rzeczy – zabawek i gadżetów. Żyjemy w społeczeństwie, gdzie trudno jest docenić to, co już mamy, a zamiast tego skupiamy się na tym, czego nam brakuje.

Dołącz do webinaru aby dowiedzieć się jak pomóc Twojemu dziecku rozwijać zdolność dostrzegania pozytywnych aspektów życia i budowania wewnętrznej równowagi!

Dołącz do wydarzenia jeśli

Jako RODZIC pragniesz wspierać swoje dziecko w rozwijaniu pozytywnego nastawienia i umiejętności odczuwania i wyrażania wdzięczności a tym samym pomóc mu budować szczęśliwe i zrównoważone życie.

Chcesz wprowadzić praktykę wdzięczności do ŻYCIA RODZINNEGO a wraz z tym budować atmosferę pełną zrozumienia i szacunku.

Na co dzień PRACUJESZ Z DZIEĆMI i chcesz pomóc swoim uczniom lub podopiecznym cieszyć się ze swoich sukcesów, rozwijając oraz rozwijać pozytywne podejście do życia i nauki.

Podczas webinaru odpowiemy na pytania:

  • arrow_forwardJak poczuć wdzięczność na poziomie ciała, emocji i sposobu myślenia?
  • arrow_forwardW jaki sposób można „przeprogramować mózg”, aby bardziej doceniać to, co już posiadamy i doświadczamy?
  • arrow_forwardW jaki sposób duża presja rówieśnicza czy wymagające środowisko edukacyjne, mogą utrudniać praktykę wdzięczności u dzieci i jak temu przeciwdziałać?
  • arrow_forwardJakie konkretne techniki lub ćwiczenia wdzięczności można stosować w codziennej zabawie z dzieckiem?
  • arrow_forwardJak praktykowanie wdzięczności w rodzinie może pomóc wprowadzić w domu atmosferę wzajemnego szacunku i radości?

Korzyści płynące z praktyki wdzięczności u dzieci i dorosłych:

check

Potrafimy doceniać to co mamy zamiast skupiać się na tym, czego brakuje.

check

Zwiększamy poczucie szczęścia i zadowolenia z życia i skupiamy się na dobrych ludziach wokół nas i wartościowych wydarzeniach.

check

Poprawiamy nasze relacje z członkami rodziny i przyjaciółmi.

check

Budujemy więzi i zaufanie – przekazujemy innym osobom, jak ważne są dla nas ich działania i obecność w naszym życiu. To z kolei buduje silne więzi i zwiększa zaufanie.

check

Redukujemy stres – kiedy okazujemy wdzięczność, nasze ciało wydziela hormony, takie jak dopamina, serotonina i oksytocyna, które wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie.

check

Rozwijamy empatię i szacunek do innych, uczymy się dziękować ważnym w naszym życiu ludziom.

O ekspertce:

Aurelia Szokal-Egierd
Certyfikowana trenerka uważności dla dzieci i dorosłych

W świat uważności wprowadza dzieci i młodzież metodą Eline Snel oraz wg programu Mindful Schools. Prowadzi zajęcia w szkołach, przedszkolach i grupach prywatnych. Do uważnej edukacji zaprasza nauczycieli, a rodziców wspiera w uważnym rodzicielstwie (Mindful Parenting). Absolwentka psychologii pozytywnej w edukacji dzieci i młodzieży na SWPS oraz Szkoły Trenerów Biznesu w Grupie SET. Mama 8-letniej Amelii, która jest największym testerem umiejętności mamy i barometrem jej zasobów.

POLECAMY

Wdzięcznik – wspiera rozwój emocjonalny dziecka

Dzieci dziś bywają zagubione w tym, co czują, czego chcą, a czego naprawdę potrzebują. Z pomocą przychodzi Wdzięcznik – przestrzeń, która pozwoli twojemu dziecku lepiej poznać siebie – swoje emocje, potrzeby oraz wewnętrzne zasoby stawiania czoła codziennym wyzwaniom

Dziennik Wdzięczności – klucz do harmonijnego życia

To nie tylko narzędzie do praktykowania wdzięczności, lecz także droga do świadomego zrozumienia swoich emocji, poprawy dobrostanu psychofizycznego i wprowadzenia zdrowszych nawyków. Ta codzienna praktyka skupia się na promowaniu wdzięczności jako kluczowego elementu harmonijnego życia, pomagając nam docenić to, co mamy.

BEZPŁATNY WEBINAR

Praktyka wdzięczności dla dziecka i rodzica
Jak dzięki prostym ćwiczeniom budować szczęśliwe życie?
17 lipca, godz. 19.30

Dołącz do wydarzenia

Samouszkodzenia, zachowania autodestrukcyjne i myśli samobójcze u nastolatka – jak sobie z nimi radzić i jak im przeciwdziałać?

27 maja | 19.00

Ważne informacje na temat wydarzenia:

  • Rejestracja na transmisję jest całkowicie bezpłatna.
  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji lekcji. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM.
  • Transmisja potrwa ok. godziny.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.