Mózg w akcji  

365 ćwiczeń na koncentrację, regulację emocji i efektywne uczenie się

Poznaj innowacyjne narzędzie rozwojowe dla dzieci z zadaniami neurodydaktycznymi na każdy dzień roku. Neurobook Junior to nie tylko książka z ćwiczeniami – to kompletny program wspierający rozwój dzieci i młodzieży w kluczowych obszarach życia. To inwestycja w przyszłość, która przynosi realne korzyści już dziś.

Czy wiesz, że?

 
 
 
1.
Mózg dziecka lubi łamigłówki, zagadki i gry logiczne. Można je wplatać w codzienne aktywności w domu i szkole.
2.
Poczucie własnej wartości i pewności siebie, odporność emocjonalna zakorzeniona w miłości umacnia się i kształtuje właśnie w kryzysach i wobec trudnych emocji.
3.
W szkole warto prowadzić zajęcia relaksacyjne, trening uważności i uczyć dzieci w jaki sposób radzić sobie z nadmiernym stresem.
4.
Mózg dziecka lubi zaskoczenie, dynamiczne zmiany i nietypowe rozwiązania. Warto prowadzić zajęcia w szkole metodami aktywizującymi i zmieniać ich tempo. Koniecznie trzeba robić krótkie przerwy w trakcie lekcji, jeśli uczniowie wydają się zamyśleni lub nieuważni.
5.
Rozładowanie napięcia i stresu u dziecka można wspierać poprzez wspólne żarty, wygłupy, oglądanie zdjęć czy ćwiczenia uważności. To pomaga nabrać dystansu do wszystkiego, co nas spotyka.
 
 
Podaruj swojemu dziecku przyjazne narzędzie, które wprowadzi je w świat efektywnego uczenia się i pomoże mu osiągać sukcesy w każdej dziedzinie życia.

Dzięki pracy z Neurobookiem,
dzieci będą lepiej przygotowane do:

Efektywnego uczenia się
Przygotowywania się do sprawdzianów i egzaminów
Podtrzymywania motywacji
Radzenia sobie ze zmęczeniem i stresem
Utrzymywania koncentracji uwagi
Samoregulacji emocji
Komunikacji społecznej
Współpracy i współdziałania

Praktyka wdzięczności

czym jest i jak ją wykorzystać do budowania lepszego życia?

Wypróbuj w domu i szkole!

Książka „Mózg w akcji” wspiera zarówno rodziców, jak i nauczycieli w ich codziennych działaniach na rzecz rozwoju dzieci. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom i praktycznym wskazówkom, pomaga dzieciom w budowaniu kluczowych umiejętności, które są niezbędne do efektywnego uczenia się i rozwoju emocjonalnego.

W domu

Rozwój dziecka: Książka oferuje codzienne ćwiczenia, które pomagają rozwijać kluczowe umiejętności takie jak koncentracja, samoregulacja emocji oraz efektywne uczenie się. To pozwala rodzicom aktywnie uczestniczyć w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym swojego dziecka.

Budowanie relacji: Regularne wykonywanie ćwiczeń wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem. Wspólne działania uczą zrozumienia i komunikacji.

Zagospodarowanie czasu wolnego: Książka zawiera 365 różnych ćwiczeń i aktywności na każdy dzień roku, utrzymując zainteresowanie dziecka i unikając rutyny.

Praktyczne wskazówki: Książka zawiera konkretne, łatwe do zrozumienia wskazówki, jak skutecznie przeprowadzać ćwiczenia, bazując na specjalistycznej wiedzy pedagogicznej.

W szkole

Wzbogacenie programu nauczania: Ćwiczenia zawarte w książce mogą być z powodzeniem włączone do codziennych zajęć lekcyjnych, wzbogacając program nauczania i pomagając uczniom w nabywaniu kluczowych umiejętności.

Wsparcie indywidualnych potrzeb uczniów: Nauczyciele mogą wykorzystać ćwiczenia do indywidualnej pracy z uczniami, którzy mają trudności z koncentracją, zarządzaniem emocjami lub efektywnym uczeniem się.

Integracja w klasie: Regularne wykonywanie ćwiczeń może pomóc w budowaniu lepszej atmosfery w klasie, promując współpracę i wzajemne wsparcie między uczniami.

Łatwość wykonania: Ćwiczenia są zaprojektowane w sposób, który pozwala na ich łatwe wprowadzenie w klasie bez potrzeby skomplikowanych przygotowań czy użycia specjalistycznych materiałów.

 

Skuteczne metody, które działają od razu!

Zadania w neurobooku są różnorodne i angażujące, dzięki czemu dziecko chętnie do nich wraca i z łatwością utrzymuje uwagę na wykonywanej pracy. Ćwiczenia bazują na sprawdzonych metodach i technikach rekomendowanych przez neurobiologów, pedagogów i psychologów, takich jak Trening Umiejętności Społecznych, arteterapia, ćwiczenia ruchowe, active recall, wizualizacja, relaksacja, aktywne powtórki.

Co znajdziecie w Neurobooku?

Zadania rozwijające kluczowe kompetencje przyszłości wg raportu Future of Jobs:
kreatywność, innowacyjne i krytyczne myślenie, aktywne uczenie się, rozwiązywanie złożonych problemów.
Treningi wdzięczności, ćwiczenia na uważność i samoregulację emocji,
które wspierają rozwój emocjonalny i postawę rozwojową dzieci i nastolatków.
Ćwiczenia na koncentrację i przebodźcowanie,
pomagające w skupianiu i utrzymywaniu uwagi na określonych zagadnieniach.
Łamigłówki i zagadki dotyczące emocji:
do pracy indywidualnej i w parze, z rodzicem, rodzeństwem, kolegą, samemu, w klasie, w pomieszczeniu i plenerze.
Ciekawostki – czy wiesz, że!
Porady dotyczące efektywnego uczenia się, budowania zdrowych nawyków, aby nauka stała się przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.
Neuroćwiczenia na każdy dzień:
atrakcyjne, zaskakujące, dostosowane do pory roku, aby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje kalendarz roku szkolnego i kalendarz pór roku.
Wskazówki na zrównoważone korzystanie z mediów:
jak wspierać rozwój mózgu, unikając zgubnych skutków nadmiernego kontaktu z wirtualnym światem.

O autorce:

Monika Just
Monika Just

Trener twórczego myślenia, doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, licencjonowany superwizor Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.

Kieruje zajęciami z metodyk przedmiotowych edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, koncentrując się jednocześnie na rozwijaniu umiejętności miękkich, poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań problemów oraz stosowaniu metod aktywizujących myślenie. Jej codzienna praktyka obejmuje sprawną integrację teoretycznej wiedzy z praktyką oraz promowanie psychopedagogiki twórczości w kontekście edukacji. Przeprowadza warsztaty i szkolenia dla różnych grup wiekowych, inspirując do rozwijania myślenia twórczego, szczególnie poprzez zastosowanie analogii i metafor. Jej zaangażowanie w pracę z dziećmi ukierunkowane jest na odkrywanie w nich kreatywności oraz uświadamianie drzemiącego w nich twórczego potencjału.

Kup w przedsprzedaży i odbierz zniżkę 10 zł oraz zestaw 3 ebooków w prezencie!

Neurobook junior. Mózg w akcji
 
 zł brutto
Cena regularna: 59 zł brutto
 
  • Neurobook junior „Mózg w akcji” – w pięknej oprawie graficznej.
    Wydanie papierowe - 120 stron w formacie A5.
  • Ebook „Uważne rodzicielstwo” w prezencie
  • Ebook „Moje dziecko w szkole. W jaki sposób wspierać i motywować dziecko do nauki” w prezencie
  • Ebook „Jak pomóc uczniom w rozwijaniu kreatywności?” w prezencie

Wysyłka zamówienia po 02.09.2024 r.
Poczta Polska (+14,00 zł brutto)