Patronat:

BEZPŁATNY WEBINAR

Jak znajdować wdzięczność w codzienności?

Gościni: Monika Nowak – coach, trener uważności i współczucia

Spotkanie odbyło się 22 listopada o godz. 19.30

Droga do wdzięczności prowadzi przez uważność, opiera się na dostrzeganiu w swoim życiu wszystkiego, co ma dobry wpływ i pozytywne znaczenie. Wdzięczność, w odpowiedni sposób praktykowana może w efekcie stać się nawykiem, co oznacza (szczególnie na początku) intencjonalne zatrzymywanie się oraz świadome poszukiwanie obiektów wdzięczności - ludzi, sytuacji, zdarzeń, zasobów. Gdy wdzięczność staje się nawykiem, ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia, na to jaką osobą jesteśmy w relacjach z innymi i w jaki sposób te relacje tworzymy.

Dowiedz się od specjalistki:

Czym jest wdzięczność i w jaki sposób wprowadzać ją do swojej codzienności?

Jak nauczyć się doceniać drobnostki dnia codziennego i od czego zacząć?

Czy wdzięczność może poprawić jakość naszych relacji – zarówno tej ze sobą jak i bliskimi nam osobami?

Jak poprzez praktykowanie wdzięczności być w lepszym kontakcie ze swoim ciałem, własnymi potrzebami, emocjami i zachowaniem?

Czy to faktycznie trudne, aby wprowadzić wdzięczność do swojej codzienności? Przykłady praktyk wdzięczności na początek.

Webinar poprowadzi:

Monika Nowak
coach, trener uważności i współczucia (self-compassion), praktyk nurtu ACT (Acceptance and Commitment Therapy).

Tworzy Wykno - przestrzeń dla ludzi ciekawych siebie. Prowadzi indywidualne sesje rozwojowe, indywidualne i grupowe treningi uważności, Programy Mindfulness, Kursy Życia Opartego na Uważności - MBLC (Mindfulness Based Living Course) oraz autorskie warsztaty dla kobiet „Po Prostu Bądź”. Perfekcjonistka na odwyku, od zawsze nieidealna – od kilku lat: wystarczająca.

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?

Dowiesz się, jak usłyszeć i docenić siebie – jak obserwować swoje myśli i emocje, przez co łatwiej będzie Ci złapać dystans do wielu sytuacji i osób, odnaleźć spokój i uwierzyć w siebie, a praktykowanie wdzięczności stanie się łatwiejsze!

Otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób wprowadzić wdzięczność do swojego życia, jak nauczyć się doceniać drobne rzeczy i sytuacje z Twojej codzienności. Dasz sobie przestrzeń na bycie tu i teraz, w zgodzie z własnymi przekonaniami.

W trakcie webinaru będziesz mieć możliwość poznania odpowiedzi na najbardziej ciekawe pytania z obszaru wdzięczności, na które odpowie nasza specjalistka w tym temacie – Monika Nowak.

Obejrzyj nagranie

Jak znajdować wdzięczność w codzienności?

WEBINAR BEZPŁATNIE

Ważne informacje organizacyjne:

  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji.
    Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem — zostaw nam numer telefonu.
  • Transmisja potrwa ok. 1h.
  • W przypadku biletów VIP obowiązuje przedpłata – certyfikat do pobrania i samodzielnego wydruku dostępny jest po zaksięgowaniu płatności w dniu wydarzenia po zalogowaniu na https://www.literka.pl/login/; dostęp do ebooków otrzymasz zaraz po uregulowaniu płatności online - do pobrania po zalogowaniu na: https://www.literka.pl/login/

Obejrzyj nagranie

Jak znajdować wdzięczność w codzienności?

Czy wiesz, że praktyka wdzięczności…

Wymaga skupienia i systematyczności?

Wdzięczność przynosi najlepsze efekty dla naszego zdrowia i samopoczucia kiedy poświęcamy jej przynajmniej 10 – 15 minut dziennie.

Może być świetnym narzędziem do autodiagnozy naszego dobrostanu?

Kiedy jesteśmy ze sobą w kontakcie, notujemy, bierzemy pod uwagę to jak zmienia się nasze samopoczucie, jest nam łatwiej zauważyć kiedy dzieje się z nami coś niepokojącego.

Jest kołem ratunkowym w kryzysowych sytuacjach?

Chwila refleksji nad tym co dobre daje nam poczucie, że mamy się czegoś się złapać, na czymś zatrzymać, doładować się pozytywnie i utrzymać na powierzchni.

Pomaga nam zastąpić stare nawyki lepszymi?

Czyż nie zyskamy więcej zyskamy poświęcając kwadrans na autorefleksję, zamiast przeglądać w tym czasie media społecznościowe?

Jest bardzo ważnym elementem wielu kultur i religii świata?

W Japonii ludziom bliska jest pochodząca z buddyjskich praktyk koncepcja arigatou, zgodnie z którą zawsze należy być wdzięcznym, ponieważ wszystko dzieje się z jakiegoś powodu i nic nie powinno być brane za pewnik. Wiele modlitw hinduskich zawiera elementy wdzięczności za błogosławieństwa i dar życia. A w niektórych rejonach Afryki wyrażanie wdzięczności za dostęp do wody, plony, zdrowie czy powodzenie jest związane z obrzędami i rytuałami religijnymi.

To część programów edukacyjnych prowadzonych między innymi w Stanach Zjednoczonych i Singapurze?

Programy te wspierają uczniów w rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz w budowaniu pozytywnego środowiska w szkole.

Ważne informacje organizacyjne:

  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji.
  • Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem — zostaw nam numer telefonu.
  • Transmisja potrwa ok. 50 minut