Organizatorzy:

BEZPŁATNY WEBINAR

Jak znaleźć spokój i poczucie bezpieczeństwa mimo bagażu traum z przeszłości?

Szczęśliwe życie z Syndromem DDA/DDD

5 czerwca godz. 19.30

W Polsce żyje około półtora do nawet trzech milionów osób z cechami syndromu Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) i Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych (DDD). Musiały one przedwcześnie dojrzeć ze względu na trudne rodzinne historie. Ich dziecięce potrzeby nie zostały zaspokojone wtedy kiedy powinny, dlatego dziś wciąż noszą maski i spychają swoje prawdziwe JA na margines. Tracąc dzieciństwo osoby te utraciły ważną część siebie.

Być może znasz już powyższy scenariusz. Być może przechodzisz go Ty lub ktoś Ci bliski. Dołącz do uczestników webinaru aby zrozumieć, jak trudne wydarzenia z dzieciństwa wpływają na Twoje obecne życie lub życie bliskiej Ci osoby! Nasza gościni Agnieszka Kacpura – psycholożka i terapeutka uzależnień opowie jak postawić pierwsze kroki w procesie leczenia ran z przeszłości, odzyskać kontrolę nad życiem i utraconą lata temu cząstkę JA.

Weź udział w wydarzeniu jeśli któryś z poniższych opisów pasuje do Ciebie lub kogoś kto jest dla Ciebie ważny:

Czujesz jakbyś oszukiwał(a) innych i samego(ą) siebie. Choć wcale tego nie chcesz zakładasz maski, boisz się odsłonić przed innymi swoje myśli i uczucia, bo mogłoby to spotkać się z odrzuceniem.

W relacjach czujesz, że musisz dawać od siebie bardzo wiele, być może więcej niż inni. Choć nie oczekujesz wdzięczności, finalnie często kończy się to poczuciem niesprawiedliwości.

Unikasz konfliktów a nawet małych tarć. Wolisz zgodzić się z innymi, przemilczeć, że coś Ci nie odpowiada niż doprowadzić do konfrontacji, która kojarzy Ci się z przemocą i samotnością.

Często stawiasz sobie bardzo wysokie standardy i oczekujesz perfekcji zarówno od siebie, jak i innych. Wciąż karcisz się za porażki. Trudno też Ci się rozluźnić i pozwolić sobie na spontaniczność i zabawę, które wydają się niestosowne.

Masz trudności w radzeniu sobie z uczuciami, zwłaszcza tymi przykrymi jak złość, lęk czy smutek. Uważasz, że sposoby ich wyciszenia, które podejmujesz Ci nie służą. Masz tendencję do prokrastynowania, emocjonalnego podjadania, nałogów.

Masz dosyć tego, że inni przekraczają Twoje granice. Pragniesz by ludzie dawali Ci poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Niestety często masz wrażenie, że Cię wykorzystują.

Jeśli identyfikujesz się z większością przytoczonych sytuacji syndrom DDA/DDD może dotyczyć właśnie Ciebie (kogoś Ci bliskiego).

Dołącz bezpłatnie do wydarzenia i dowiedz się co możesz zrobić by pomóc sobie lub bliskiej Ci osobie.

Gościni:

Agnieszka Kacpura
Terapeuta leczenia uzależnień i współuzależnień.

Absolwentka psychologii oraz studiów podyplomowych na kierunku seksuologia. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z neuropsychologii klinicznej na SWPS. Ukończyła Szkołę Terapeutów Uzależnień i Współuzależnień. Ukończyła Szkołę Wyższą na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Biegły sądowy w przedmiocie uzależnienia i mediator sądowy w sprawach karnych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kilkuletniej pracy w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz w trakcie licznych staży na oddziałach dziennych i stacjonarnych w Ośrodkach MONAR w Warszawie. Obecnie od 4 lat prowadzi własny Gabinet Psychologiczno – Terapeutyczny, współpracuje dla Warszawskiego Psychocentrum Sylwii Krajewskiej.

Pracuje z pacjentem uzależnionym i współuzależnionym na wszystkich etapach terapii w systemie grupowym i indywidualnym oraz z osobami doświadczającymi przemocy i będącymi po lub w trakcie toksycznych relacji. Obecnie Prowadzi dwie grupy DDA/DDD, dwie grupy Toksyczne relacje a także sesje indywidualne w systemie on-line. W ramach etatu zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży pod kątem uzależnień a także realizując trening TUS. 3 razy w tygodniu pracuje jako psycholog w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?

Masz szansę zrozumieć mechanizmy, które Cię ukształtowały i do teraz mają ogromny wpływ na Twoje życie?

Dowiesz się jak na co dzień pomóc bliskiej Ci osobie cierpiącej z powodu trudnej przeszłości?

Podpowiemy gdzie szukać wsparcia i jakie metody terapii są najbardziej skuteczne?

Weź udział

Jak znaleźć spokój i poczucie bezpieczeństwa mimo bagażu traum z przeszłości?
Szczęśliwe życie z Syndromem DDA/DDD

WEBINAR BEZPŁATNIE

5 czerwca | 19:30

Weź udział

Jak znaleźć spokój i poczucie bezpieczeństwa mimo bagażu traum z przeszłości?
Szczęśliwe życie z Syndromem DDA/DDD

Ważne informacje organizacyjne:

  • Udział w spotkaniu jest bezpłatny
  • Transmisja odbędzie się na kanale YouTube, link do wydarzenia otrzymasz w dniu spotkania; jeśli chciałbyś/chciałabyś otrzymać przypomnienie drogą sms, zostaw nam proszę nr tel;

Ważne informacje organizacyjne:

  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji.
  • Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem — zostaw nam numer telefonu.
  • Transmisja potrwa ok. 50 minut