Fotografia seniora

Patronat:

NEURODZIENNIK

Codzienne ćwiczenia wspierające mózg i pamięć seniora na długie lata

Mózg człowieka, tak jak i jego ciało, ulega procesom starzenia. Aktywność fizyczna i umysłowa są kluczem do zachowania dobrego zdrowia, pozytywnego nastroju i chęci do życia przez długie lata.

Seniorzy nie powinni zapominać o gimnastyce, spacerach, a przede wszystkim o ćwiczeniu pamięci. Dlatego Neurodziennik to idealna publikacja dla osób w wieku senioralnym, które chcą cieszyć się dobrą pamięcią jak najdłużej, spowolnić proces starzenia się mózgu i zasilić grono SuperAgersów, czyli osób, które dobrze się starzeją!

Mózg uwielbia się bawić bez względu na wiek!

W Neurodzienniku znajdziesz:

Propozycje ćwiczeń wspierających kondycję Twojego mózgu
Aby zachować dobrą neuroplastyczność, przygotowaliśmy dla Ciebie m.in.: zabawy językowe, propozycje aktywności dla wybranych partii ciała, zadania związane z twórczością artystyczną, ćwiczenia na elastyczne myślenie, sudoku i wiele innych.

Ciekawostki – czy wiesz, że
Chcesz dowiedzieć się, jak sen wpływa na Twój rozwój i efektywne uczenie się? Co szkodzi Twojemu mózgowi i jak temu zapobiegać? Ciekawostki to zbiór dobrych porad, które pomogą Ci dbać o swój umysł, budując świadome nawyki i zmieniając te, które już Ci nie służą.

Wartościowe rady, dzięki którym zadbasz o prawidłowe funkcjonowanie mózgu
Zastanawiasz się jak skutecznie ćwiczyć mózg, aby poprawić jego kondycję? Neurodziennik pokaże Ci jak umiejętnie wdrażać te ćwiczenia do swoich codziennych aktywności, wystarczy, że będziesz go trzymać zawsze w widocznym miejscu.

Łamigłówki i zagadki logiczne
Dzięki zawartym ćwiczeniom rozwiniesz koncentrację i uwagę oraz zdolności do rozwiązywania problemów. Wzmocnisz też swoją pamięć operacyjną (zdolność do przetwarzania informacji w krótkotrwałej pamięci).

Zadania pomagające skutecznie budować nawyki
Neurodziennik dostosowany jest pod 4 pory roku. Każda z nich podzielona jest z kolei na dni tygodnia. Takie dopasowanie związane jest z naszym funkcjonowaniem, które różni się w zależności od tego, czy mamy wiosnę, czy lato, jesień, czy zimę.

Dzięki Neurodziennikowi, seniorzy:

Zachowają dobrą pamięć na długie lata
Łamigłówki i zagadki logiczne wymagają umiejętności zapamiętywania oraz zdolności do przypominania sobie określonych informacji. Praktyka tych zadań, przyczyni się do poprawy pamięci w codziennym życiu.
Zwiększą neuroplastyczność mózgu
Regularne ćwiczenia rozwijają zdolność do zmiany i adaptacji w odpowiedzi na określone bodźce wewnętrzne i zewnętrzne. Systematyczne wykonywanie tych czynności wpływa na tworzenie się nowych połączeń między neuronami, co z kolei przyczynia się do budowania nowych nawyków.
Przywrócą sprawność mózgu i polepszą jakość życia
Poznają zbiór dobrych praktyk, które zwiększą potencjał mózgu. Rozwiną twórcze myślenie, nauczą się wymyślać innowacyjne rozwiązywania problemów oraz wychodzić poza utarte schematy myślowe.
Wzmocnią aktywność intelektualną
Ćwiczenia, które przygotowaliśmy, wymagają skupienia i uwagi. Regularne praktykowanie tych aktywności wzmocni zdolność mózgu do koncentracji na jednym zadaniu przez dłuższy czas oraz przyczyni się do poprawy wydajności na co dzień

Jak korzystać z Neurodziennika?

  • Neurodziennik pomoże Ci w zmianie negatywnych nawyków, proponując nowe, często nieszablonowe, aktywności.
  • Publikacja podzielona jest na pory roku. Każda z nich zawiera wstęp oraz podsumowanie wraz z pytaniami pomagającymi określić Twoje obecne jak i przyszłe cele.
  • Forma dziennika sprzyja zapisywaniu obserwacji, notatek i odpowiedzi do zadań, które będą dodatkowo stymulować Twój umysł do zapamiętywania informacji.
  • Na każdy dzień przygotowane jest krótkie ćwiczenie/ ciekawostka/ łamigłówka, które z każdym kolejnym krokiem przybliży Cię do pozytywnych zmian w Twoim życiu.
  • Dłuższe ćwiczenia opisowe pozwolą Ci z kolei ćwiczyć uważność i dokładność oraz świadomie planować swój czas wolny.

Przeczytaj opinie o Neurodzienniku

Zakupiłem dziennik dla mojego taty, który niedawno przeszedł na emeryturę i nie wie do końca, jak odnaleźć się w domu z taką ilością wolnego czasu. Jestem przekonany, że te proste ćwiczenia pomogą mu cieszyć się dobrą pamięcią jak najdłużej.

Roman, woj. wielkopolskie

Zakupiliśmy kilka egzemplarzy do naszego ośrodka jako pomoc w codziennej pracy z pacjentami z demencją i po udarach. Świetnie się sprawdza, bo – jak mówią nasi seniorzy – to coś więcej niż zwykłe zeszyty z krzyżówkami, a zaproponowane ćwiczenia nawet nas opiekunów niejednokrotnie zaskoczyły.

Anna, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny

W tym roku skończyłem 70 lat, ale wiem że wiek mnie nie ogranicza. Chcę być sprawny fizycznie i umysłowo, nie tylko dla siebie, ale też dla moich wnuków. Zadania z tego dziennika są wielopokoleniowe, dlatego często wspólnie rozwiązujemy zadania i główkujemy nad zagadkami.

Tomasz, 70 lat, Legnica

 

Z bliskimi dzielisz się tym, co dobre.

Kup teraz Neurodziennik, a drugi egzemplarz otrzymasz za połowę ceny!

Do końca promocji pozostało jeszcze:

NEURODZIENNIK

Drugi egzemplarz otrzymasz za połowę ceny!

49 zł brutto

Wysyłka zamówienia:

Paczkomat (+16,00 zł brutto)
Kurier (+21,00 zł brutto)
Poczta Polska (+14,00 zł brutto)

  • Neurodziennik. Codzienne ćwiczenia wspierające Twój mózg
  • 120 stron w formacie 145 x 205 mm wspierających rozwój Twojego mózgu

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16